Konak'ta "Sanatlı" Direniş - Ege'nin Sesi

Tüm Türkiye genelinde Gezi Parkı olaylarıyla başlayan ve Haziran başından bu yana süren direniş devam ederken, İzmir'deki Gezi tutuklularına dikkat çekmek amacıyla Gezi tutuklusu ailelerin de içinde bulunduğu kalabalık bir grup Konak Meydanı'ndan eylem yaptı. Sloganlar ve müzikler eşliğinde meydana gelen grup, burada basın açıklaması gerçekleştirdi. Öte yandan Duvara Karşı Tiyatro grubu, İzmir Müzisyenler Derneği, Oyun Gemisi Tiyatrosu, Yeni Kapı Tiyatrosu sanatsal etkinlikler sundu.

Gezi Parkı olaylarıyla başlayan ve Haziran başından bu yana süren direniş devam ederken, İzmir'deki Gezi tutuklularına dikkat çekmek amacıyla kalabalık bir grup Konak Meydanı'ndan eylem yaptı. ''Faşizme karşı omuz omuza'', ''Katil devlet hesap verecek'', ''Her yer Taksim, her yer direniş'' sloganları ve müzikler eşliğinde meydana gelen grup, burada basın açıklaması gerçekleştirdi.

İzmir Müzisyenler Derneği; ''Ayrı Mücadele Alanları Açacağız''

İzmir Müzisyenler Derneği temsilcisi şu açıklamayı yaptı; ''Onlarca iftirayla tutuklanan arkadaşlarımızın her zaman yanında olduk. Onlar özgür olana dek İzmirli sanatçılar olarak mücadeleye devam edeceğiz. Ayrı mücadele alanları açacağız. İnsanlar için ölümle karşı karşıya kalan ve cezaevinde özgürlükleri ellerinden alınan yoldaşlarımız için mücadele edeceğiz.''

Gezi Tutuklusu Yakınları; ''Adalete Güvenimiz Yok!''

Medyanın çabalarının Taksim'de yaşananları saklayamayacağını belirten Gezi tutukluları ailelerinden bir temsilci, ''Hukukçuları cezalarla susturmak isteyen adalet değildir. Tuz da kokmuştur. Yargılanan katleden bir polis değil de dünyaya müdahil olan ailesi ve demokratik kitle örgütleriydi. Adalete güvenimiz yok'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ege'nin Sesi

Etiket: 

Kategori: 

Ana Resim: 

Resimler: 

Video: 

Konak'ta ''Sanatlı'' Direniş