Sokak Oyunları

Umut Direnişte

Seçim Bunun Neresinde?

Giricez Giriceeez AB'ye Giriceeez!

Oyun, ilk defa 2005 yılında oynandı. İsminden de belli olduğu gibi ülkenin hararetle Avrupa Birliğine üyeliği tartıştığı bir dönemdi, bu oyun sürecinde basında çıkan yorumları ve sokakta her gün karşılaşılan insanların fikirlerini öğrenmeye çalışıldı.

Ekonomi Tıkırında

Ben Ulrike Meinhof

Duvar - 1 Mayıs Oyunu

Daha önceki 1 Mayıs deneyimlerimizde yaşadığımız çeşitli sorunlar nedeniyle 2002 yılında değişik bir biçim denemeye karar verdik.

Hayır De!

“Hayır De!” oyunu 11 Eylül ertesinde ABD’nin Afganistan’a saldırmaya hazırlandığı dönemde yapıldı.

Ekmek

Tarih

Tarih oyunu ilk defa 2000 yılında Mustafa Suphi ve Yoldaşlarını anma gecesinde oynandı. Oyun, Nazım Hikmet’in Mustafa Suphi ve Yoldaşlarının katledilişi üzerine yazdığı “28 Kanunisani” ve yine Nazım Hikmet’in “Duvar” adlı şiirlerinin oyunlaştırılmasından oluşur.

Sen Bakma Böyle Havanın Durgun Olduğuna

Düzene Uygun Kafalar Nasıl Yaratılır?

Oyun, ilk defa 2000 yılında Ege Üniversitesinde sergilendi. Eğitim-sermaye ilişkisini deşifre etmeyi amaçlayan bir oyundur.

1 Mayıs Oyunları

Umut Kimde?

Umut Kimde oyunu ilk defa 2000 yılında oynandı. Direnişte olan İzsu işçilerine destek amaçlı bir oyun olarak hazırlandı. Topluluk daha önce “Can Şenliği Oyuncuları” nın Nazım Hikmet’in “Umut” isimli şiirinden oyunlaştırdıkları aynı isimli oyunu izlemişti.